REKLAMA
Znaleziono 4401 wyników
W Radomiu za ok. 300 mln zł powstaje nowy, wielki terminal intermodalny [FILM+WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Radomiu za ok. 300 mln zł powstaje nowy, wielki terminal intermodalny [FILM+WIZUALIZACJE]
W północnej części Radomia, drugiego co do wielkości miasta w woj. mazowieckim, powstaje jeden z najważniejszych projektów logistycznych w regionie — nowoczesny terminal intermodalny o wartości 296 mln zł. Inwestycję realizuje spółka Intermodal Container Terminal, która na budowę otrzymała 108 mln zł dofinansowania z programu FEnIKS.
Za prawie miliard złotych rusza budowa wielkiej fabryki amunicji 155 mm w Kraśnikuartykuł
Pokaż artykuł
Za prawie miliard złotych rusza budowa wielkiej fabryki amunicji 155 mm w Kraśniku
W Kraśniku (woj. lubelskie) rozpoczęła się strategiczna inwestycja Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ S.A.) – budowa nowoczesnej fabryki amunicji artyleryjskiej kalibru 155 mm. Projekt realizowany przez należącą do PGZ S.A. firmę MESKO S.A. wart blisko miliard złotych nie tylko wzmocni potencjał obronny kraju, ale także przyczyni się do rozwoju gospodarczego regionu i stworzenia setek nowych miejsc pracy.
Umowa na nową siedzibę Teatru Żydowskiego podpisanaartykuł
Pokaż artykuł
Umowa na nową siedzibę Teatru Żydowskiego podpisana
Podpisano umowę na modernizację budynku przy ul. Kasprzaka 22, dawnego Teatru na Woli. Obiekt zostanie przebudowany i dostosowany do nowych funkcji – swoje siedziby będą tam miały Teatr Żydowski oraz Urząd Pracy m.st. Warszawy.
Warszawa potrzebuje ponad 600 schronów. Metro nie zapełni tej lukiartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa potrzebuje ponad 600 schronów. Metro nie zapełni tej luki
Warszawa ma metro. Warszawa ma program „Podziemna Tarcza". Czego nie ma to kompleksowy plan rozmieszczenia obiektów ochrony ludności i rachunku kosztów. Nowa analiza HOLDFORT S.A. pokazuje, że skala wyzwania jest znacznie większa, niż wynika z oficjalnych komunikatów ratusza, a metro, choć cenny zasób, może rozwiązać problem zaledwie w kilku procentach.
Rośnie aktywność najemców na rynku magazynowym w Polsce [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Rośnie aktywność najemców na rynku magazynowym w Polsce [RAPORT]
Według najnowszego raportu „Rynek magazynowo-przemysłowy w Polsce”, opublikowanego przez firmę doradczą Newmark Polska, w pierwszej połowie 2024 roku najemcy wynajęli łącznie ponad 2,72 mln mkw., tj. o 22,7% więcej niż rok wcześniej. Całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni magazynowo-przemysłowej przekroczyły 33,5 mln mkw., co oznacza wzrost o 9,5% w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku.
Trójmiejski rynek magazynowo-przemysłowy zyskuje nowe impulsy do rozwoju [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Trójmiejski rynek magazynowo-przemysłowy zyskuje nowe impulsy do rozwoju [RAPORT]
Trójmiejski rynek magazynowo-przemysłowy wchodzi w kolejny etap rozwoju, łącząc stabilny popyt z rosnącym znaczeniem sektora produkcyjnego, portowego oraz zaawansowanych technologii. Z najnowszego raportu Savills „Market in Minutes: Trójmiasto. Rynek przemysłowo-logistyczny” wynika, że na koniec 2025 r. całkowite zasoby nowoczesnej powierzchni w regionie osiągnęły 1,82 mln m kw., co oznacza wzrost o 4% r/r.
Trójmiasto zmienia się w centrum nowoczesnego przemysłu [RAPORT]artykuł
Pokaż artykuł
Trójmiasto zmienia się w centrum nowoczesnego przemysłu [RAPORT]
Trójmiejski rynek magazynowo-przemysłowy wchodzi w kolejny etap rozwoju, łącząc stabilny popyt z rosnącym znaczeniem sektora produkcyjnego, portowego oraz zaawansowanych technologii.
Biogazownia rolnicza Grupy E.ONinwestycja
Pokaż inwestycję
Biogazownia rolnicza Grupy E.ON
Pułtusk
Niemiecka firma Ziehl-Abegg zatrudni w Łodzi 400 osób i zainwestuje 50 mln euroartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Ziehl-Abegg zatrudni w Łodzi 400 osób i zainwestuje 50 mln euro
Prologis wybuduje fabrykę o powierzchni 17 000 mkw. dla niemieckiego firmy Ziehl-Abegg w Prologis Park Łódź. Oddanie obiektu do użytku zaplanowano na 1 czerwca 2023 roku. W zawarciu transakcji pośredniczyła agencja CBRE.
Phoenix Contact otwiera Centrum Usług Wspólnych w Poznaniuartykuł
Pokaż artykuł
Phoenix Contact otwiera Centrum Usług Wspólnych w Poznaniu
Kompleks biurowy Nowy Rynek w Poznaniu pozyskał nowego najemcę. Phoenix Contact Wielkopolska, spółka należąca do Grupy Phoenix Contact, światowego lidera i innowatora w dziedzinie elektryfikacji, usieciowienia i automatyzacji, wprowadzi się do budynku Nowy Rynek D, w którym urządzi swoje biuro na ponad 1,3 tys. mkw. powierzchni. W procesie najmu uczestniczyli doradcy z Colliers.
We Wrocławiu za 250 mln złotych powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
We Wrocławiu za 250 mln złotych powstanie pierwsza w Polsce fabryka cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych [WIZUALIZACJE]
W stolicy Dolnego Śląska zostanie zrealizowana kolejna nowa, duża inwestycja z branży najnowszych technologii. Inwestor, ROLTEC Sp. z o.o. z Poznania zamierza wybudować w zachodniej części Wrocławia pierwszą w Polsce fabrykę cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych w technologii CIGS.
Kolejny rekord – niemal 90% Polaków za budową elektrowni jądrowych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny rekord – niemal 90% Polaków za budową elektrowni jądrowych w Polsce
Niemal 90% Polaków popiera budowę elektrowni jądrowych w Polsce, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Ministerstwa Klimatu i Środowiska w listopadzie 2023 r. Jednocześnie prawie 77% badanych zgodziłoby się, aby taka elektrownia powstała w okolicy ich miejsca zamieszkania. To najlepsze wyniki w historii badań realizowanych co roku od 2012 r.
Polsce potrzebny jest duży koncern multienergetyczny [SONDAŻ]artykuł
Pokaż artykuł
Polsce potrzebny jest duży koncern multienergetyczny [SONDAŻ]
81 proc. respondentów pracowni MANDS uważa, że posiadanie dużego koncernu multienergetycznego jest dobre dla Polski. 76 proc. ankietowanych zgadza się ze stwierdzeniem, że w ostatnim czasie Orlen stał się istotnym graczem w Europie Środkowej, a podobny odsetek dostrzega dynamiczny rozwój koncernu na przestrzeni ostatnich lat.
PGE Energia Odnawialna S.A. wybuduje 14 nowych farm fotowoltaicznych w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
PGE Energia Odnawialna S.A. wybuduje 14 nowych farm fotowoltaicznych w Polsce
PGE Energia Odnawialna z Grupy PGE podpisała umowy na budowę 14 farm fotowoltaicznych o łącznej mocy 180 MW. Nowe instalacje powstaną do 2026 roku i będą w stanie zasilić w zieloną energię blisko 90 tys. gospodarstw domowych. Są to kolejne działania realizowane w ramach Strategii Grupy PGE, zgodnie z którą do 2030 r. Grupa będzie posiadać instalacje słoneczne o łącznej mocy ok. 3 GW.
TAURON rozpoczyna budowę dużej farmy fotowoltaicznej w woj. świętokrzyskimartykuł
Pokaż artykuł
TAURON rozpoczyna budowę dużej farmy fotowoltaicznej w woj. świętokrzyskim
TAURON rozpoczyna w Bałkowie w województwie świętokrzyskim budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 54 MW. Harmonogram prac zakłada, że pierwsza energia elektryczna popłynie z tej elektrowni w 2025 roku.
Panattoni sprzedało gigantyczną realizację dla e-commerce pod Poznaniemartykuł
Pokaż artykuł
Panattoni sprzedało gigantyczną realizację dla e-commerce pod Poznaniem
Kolejna wielka transakcja na rynku magazynowym w Polsce. Panattoni, najaktywniejszy deweloper nieruchomości przemysłowych na świecie, sfinalizował kolejną dużą transakcję. Wyspecjalizowany w branży nieruchomości inwestor kupił za 92,5 mln euro Panattoni Park Poznań XI. W obiekcie realizowane są procesy logistyczne dla jednej z wiodących europejskich platform modowych.
Kolejna duża inwestycja GLP w woj. śląskim. Powstaną nowe miejsca pracyartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna duża inwestycja GLP w woj. śląskim. Powstaną nowe miejsca pracy
GLP po raz kolejny inwestuje w województwie śląskim. Powstaną nowe miejsca pracy. GLP przygotowuje się do realizacji swojej drugiej inwestycji w Lędzinach, w sercu Górnego Śląska.
Aira rozbuduje wielką fabrykę pomp ciepła we Wrocławiu i zwiększy produkcjęartykuł
Pokaż artykuł
Aira rozbuduje wielką fabrykę pomp ciepła we Wrocławiu i zwiększy produkcję
Kolejna zagraniczna firma stawia na stolicę Dolnego Śląska. Szwedzka firma Aira, czołowy europejski producent pomp ciepła, pozyskała 150 mln euro na dalszy rozwój. Część środków trafi do Polski, do wrocławskiej fabryki, która ma zwiększyć moce produkcyjne. Spółka przejęła zakład produkcyjny Volvo Buses we Wrocławiu. Inwestycja o wartości 1,27 miliarda zł zakłada docelową produkcję 500 tys. pomp ciepła rocznie.
Volkswagen i Leadec świętują wyprodukowanie 15 milionów silników w fabryce w Polkowicachartykuł
Pokaż artykuł
Volkswagen i Leadec świętują wyprodukowanie 15 milionów silników w fabryce w Polkowicach
Od 1999 roku w fabryce Volkswagen w Polkowicach wyprodukowano 15 milionów silników. Zakład w Polkowicach produkuje najnowszą generację 4-cylindrowego silnika wysokoprężnego oraz jego głównych komponentów, wykorzystując do produkcji odnawialne źródła energii. Od pierwszego dnia Leadec był tam obecny. Zespoły wspólnie świętowały ten wyjątkowy kamień milowy.
W Gdyni powstało Centrum Samorządowej Transformacji Energetycznejartykuł
Pokaż artykuł
W Gdyni powstało Centrum Samorządowej Transformacji Energetycznej
Transformacja energetyczna to jedno z ważniejszych wyzwań, jakie stoją przed samorządem i biznesem. Dlatego w Gdyni powstało Centrum Samorządowej Transformacji Energetycznej. To projekt, który przyspieszy wdrażanie innowacji energetycznych i pomoże zadbać o wysoki poziom kwalifikacji pracowników. Grupa Energa jest partnerem strategicznym tego przedsięwzięcia.
REKLAMA